Jaunumi

Spītējot pandēmijas liktajiem šķēršļiem, “Krastu mačs” šogad piedzīvo nebijušu popularitāti

2020. gada 18. augusts 14:08

Aizvadītājās brīvdienās noslēdzies diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs”, kurā pēc aizvadītām vienpadsmit sezonām ar 6:5 vadībā izvirzījies Daugavas labais krasts. Līdz ar Covid-19 ieviestajām izmaiņām pasākumu norisē turnīrs šogad pirmo reizi vēsturē norisinājās uz AB dambja un bez skatītājiem klātienē, tomēr pārsteigumi, rezultatīvas spēles un līdzjutēju mīlestība pie televizoru ekrāniem neizpalika, ļaujot turnīram piedzīvot vēl nebijušu popularitāti.

Lasīt tālāk

Ar “VEF Rīga” un “Ghetto Family” spēli atklāts XI diennakts turnīrs “Krastu mačs”

2020. gada 15. augusts 17:00

Šodien, 15. augustā ar basketbola kluba “VEF Rīga” spēli pret “Ghetto Family” uz AB dambja atklāts XI diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs”. Tā pastāvēšanas desmit gados rezultāts starp Daugavas labo un kreiso krastu kļuvis neizšķirts – 5:5, tāpēc šogad intriga ir īpaši aizraujoša. 24 stundas garais turnīrs ar politiķu, aktieru, mūziķu, mediķu, sportistu un citu basketbola entuziastu piedalīšanos būs vērojams tiešraidēs LTV7 un Lsm.lv.

Lasīt tālāk

Trīs spēles, kas noteikti jāredz XI “Krastu mačā”

2020. gada 14. augusts 00:42

Ko dara īsteni basketbola entuziasti gada 33. nedēļā? Protams, izbrīvē 15. un 16.
augustu savos kalendāros, lai TV ekrānos tiešraidēs LTV7 un portālā Lsm.lv
noskaidrotu, kurš Daugavas krasts izvirzīsies vadībā XI “Krastu mačā”. Lūk, trīs spēles
aizraujošajā 48 komandu sacensībā, kuras noteikti nedrīkst laist garām, ja vēlies būt
interesants sarunu biedrs basketbola fanu aprindās!

Lasīt tālāk

Zināmi XI “Krastu mačs” dalībnieki. Šogad basketbola laukumā spēkiem mērosies arī mediķi

2020. gada 3. augusts 23:22

Simboliski iezīmējot jau vienpadsmito gadu, kad basketbola laukumā spēkiem mērojas Daugavas labā un kreisā krasta komandas, Daugavas vidū uz AB dambja noskaidroti diennakts basketbola turnīra “Krastu mačs” dalībnieki. Arī šogad turnīrā plecu pie pleca sacentīsies 48 komandas, kuru vidū, kā ierasts, būs gan populāru mūziķu un aktieru, gan politiķu un sportistu apvienības. Tiesa, šī būs pirmā reize, kad turnīra ietvaros laukumā cīkstēsies arī mediķi.

Lasīt tālāk

“Krastu mačs” notiks arī šogad

2020. gada 15. jūlijs 17:44

Lai arī Covid-19 pandēmijas dēļ visā pasaulē tikuši atcelti vai pārcelti daudzi sporta pasākumi, diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs” norisināsies arī šogad. Kā ierasts, ikgadējie basketbola svētki notiks 15. un 16. augustā, Rīgas svētku ietvaros un atzīmējot Ostas 820. gadadienu, tiesa, šogad nedaudz citādā veidolā, aicinot līdzjutējus un sporta entuziastus spēles vērot un līdzi just nevis klātienē, bet gan TV ekrānos – tiešraidēs LTV7 un portālā Lsm.lv.

Diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs” šogad aizvadīs jau 11. sezonu, un pirmie soļi divdesmitgades virzienā būs citādi, nekā ierasts līdz šim. “Nav noslēpums, ka Covid-19 pandēmija ir ieviesusi pamatīgas korekcijas ikvienā dzīves jomā, tostarp sportā, kura neatņemama sastāvdaļa ir pasākumi ar līdzjutēju un fanu dalību. Šībrīža realitāte mums liek piemēroties jaunajiem apstākļiem. Apzinoties, cik gaidīts un basketbola cienītāju iemīļots ir diennakts turnīrs “Krastu mačs”, un vienlaikus arī to, ka sabiedrības veselība un drošība ir pirmajā vietā, mēs kā organizatori pieņēmām lēmumu, ka basketbola svētki šogad notiks, bet bez līdzjutēju klātbūtnes,” norāda “Krastu mača” idejas autors un basketbola kluba “VEF Rīga” valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups.

“Krastu mačs” šogad vistiešākajā nozīmē norisināsies starp Daugavas abiem krastiem – uz AB dambja – 15. un 16. augustā. Spēles tiks aizvadītas bez skatītājiem klātienē, bet to tiešraides būs skatāmas LTV7 un portālā Lsm.lv. Savukārt turnīra spēles un citas aktivitātes papildinās LTV7 raidījums “Sporta studija”, ko vadīs žurnālists Reinis Ošenieks, uz studiju aicinot arī viesus. Klātienē turnīra dalībniekus, kā ierasts, uzmundrinās un iedrošinās jau līdz šim zināmie “Krastu mača” vadītāji – Renārs Zeltiņš, Raimonds Zeps, Andris Bulis un Sandis Miltovičs.

““Krastu mačs” nav tikai basketbola turnīrs. Līdzās spraigajiem sporta notikumiem turnīrs vienmēr ir arī svētki divu dienu garumā. Neskatoties uz to, ka šogad “Krastu mača” spēles nevarēs vērot klātienē, arī šogad esam parūpējušies par bagātīgu izklaides programmu, un skatītājus priecēs gan konkursi un dažādi pārsteigumi, gan muzikāli priekšnesumiem, lai emocionāli uzlādētu skatītājus pie TV ekrāniem,” stāsta “Krastu mača” radošās komandas dalībnieks, viens no pasākuma vadītājiem Renārs Zeltiņš.

Pieteikšanās diennakts basketbola turnīram notiks no 27. līdz 30.jūlijam un ilgs 72 stundas. Komandas, kuras piedalīsies turnīrā, tiks noteiktas ar izlozes palīdzību klātienes pasākumā, kurā klātesošajiem tiks atklāts arī tas, kā izskatīsies XI Krastu mača oficiālais krekls. Jau vairākus gadus pēc kārtas tā dizaina autors ir mākslinieks Kristians Brekte.

“Krastu mačs” ir diennakts basketbola turnīrs, kurā tradicionāli piedalās un savā starpā sacenšas Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāji. Desmit turnīra pastāvēšanas gados kopvērtējumā rezultāts kļuvis neizšķirts – 5:5. Uzvarējusī komanda savā īpašumā uz gadu iegūst ceļojošo kausu, kura autors ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, tēlnieks Aigars Bikše. “Krastu mačs” 2020 notiks sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi, kas jau kopš pirmā gada ir šī turnīra patrons, Rīgas domi, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, AAS “BALTA”, basketbola klubu “VEF Rīga”, SIA “Tet”, SIA “Uniso”.

Lasīt tālāk

Seko mums!