Spītējot pandēmijas liktajiem šķēršļiem, “Krastu mačs” šogad piedzīvo nebijušu popularitāti

2020. gada 18. augusts 14:08

Aizvadītājās brīvdienās noslēdzies diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs”, kurā pēc aizvadītām vienpadsmit sezonām ar 6:5 vadībā izvirzījies Daugavas labais krasts. Līdz ar Covid-19 ieviestajām izmaiņām pasākumu norisē turnīrs šogad pirmo reizi vēsturē norisinājās uz AB dambja un bez skatītājiem klātienē, tomēr pārsteigumi, rezultatīvas spēles un līdzjutēju mīlestība pie televizoru ekrāniem neizpalika, ļaujot turnīram piedzīvot vēl nebijušu popularitāti.

“Esam gandarīti, ka, spītējot pandēmijas liktajiem šķēršļiem un pateicoties atbalstītājiem un organizatoru komandai, arī šogad radījām emocijām bagātus sporta svētkus diennakts garumā. Lai arī sākumā bijām mazliet bažīgi par izvēlēto formātu, šobrīd jau droši varam apgalvot, ka turnīrs var lepoties ar lieliskiem līdzjutējiem! Lai arī klātienē līdzjutēju nebija, viņu atbalstu jutām sociālajos tīklos un zinām, ka daudzi sekoja spēļu tiešraidēm, kas ikvienam interesentam ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā ļāva piedzīvot turnīra gaisotni. Cilvēki bija izslāpuši pēc pozitīvas enerģijas lādiņa, ko iespējams gūt, sekojot sporta notikumiem. Vislielākais paldies, protams, spēlētājiem, kuru spēles prieks un možais sacensību gars padarīja to par neaizmirstamu notikumu ar bagātīgu rezultātu, kas palīdzēs īstenot labdarības mērķus!” norāda mača idejas autors, basketbola kluba “VEF Rīga” valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups.

 

“Krastu mačs” šogad var lepoties ar rekordlielu komandu pieteikumu skaitu: pavisam pieteikušās teju 100 komandas, no kurām spēles laukumā tikās 48 komandas. Tāpat lielu sajūsmu sporta entuziastu vidū raisījusi turnīra izvēlētā vieta – AB dambis, kas pārsteidzis ne vien ar skaistiem skatiem, bet arī simbolisko nozīmi – turnīrs tiešā nozīmē norisinājās starp abiem Daugavas krastiem. 

 

Jau iepriekš ziņots, ka kopumā labais krasts svinēja uzvaru pār kreiso krastu ar pavisam nelielu pārsvaru 1086:1048. Aktieru un mūziķu basketbola spēlē ar rezultātu 29:26 uzvaru guva aktieru komanda, savukārt politiķu mačā pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 46:9 svinēja kreisā krasta komanda. Tāpat pirmo reizi laukumā norisinājās mediķu komandu duelis, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Rīgas Stradiņa universitātes komandai ar rezultātu 61:23 pārspējot Rīgas 2. slimnīcas komandu. Pēc ilgāka pārtraukuma turnīrā atgriezās ratiņbasketbols.

 

Metienu konkursā uzvaru guva trijotne, kuras sastāvā bija Kitija Laksa, Oskars Kalniņš un Egils Krūmiņš. Savukārt tālmetienu konkursa finālā Artis Ate pārspēja Mārci Vītolu. Ar īpaši atraktīvu sniegumu laukumā izcēlās aktieris Andris Bulis, kurš ieguva arī aktieru un mūziķu spēles vērtīgākā spēlētāja (MVP) titulu.

Šis bija arī otrais turnīra norises gads, kad tika vākti līdzekļi sabiedrības izglītošanai par drošību uz ūdens un tā tuvumā. Katrs punkts, kas gūts 2020. gada “Krastu mača” spēlēs, tiks pārvērsts par diviem eiro un izlietots sabiedrību izglītojošā kampaņā par drošību uz un pie ūdens. Turnīrā kopā gūti 2134 punkti, tātad šim mērķim tiks ziedoti 4268 eiro.

XI “Krastu mačs” notika sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi, kas jau kopš pirmā gada ir šī turnīra patrons, Rīgas domi, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, AAS “BALTA”, basketbola klubu “VEF Rīga”, SIA “Tet”, SIA “Uniso”, vides pakalpojumu uzņēmumu “Clean R” un AS “Aldaris”, uzņēmumu grupa  “AJ Power”.

Seko mums!