Trīs spēles, kas noteikti jāredz XI “Krastu mačā”

2020. gada 14. augusts 00:42

Ko dara īsteni basketbola entuziasti gada 33. nedēļā? Protams, izbrīvē 15. un 16.
augustu savos kalendāros, lai TV ekrānos tiešraidēs LTV7 un portālā Lsm.lv
noskaidrotu, kurš Daugavas krasts izvirzīsies vadībā XI “Krastu mačā”. Lūk, trīs spēles
aizraujošajā 48 komandu sacensībā, kuras noteikti nedrīkst laist garām, ja vēlies būt
interesants sarunu biedrs basketbola fanu aprindās!

Bez skatuves, tomēr prožektoru gaismā: aktieri pret mūziķiem

Spēli 15. augustā plkst. 22.00 varētu saukt par principiālu cīņu. Ja radošos projektos aktieri un mūziķi lielākoties strādā plecu pie pleca, viens otru papildinot, tad basketbola laukumā var pa īstam izrādīt raksturu un noskaidrot, kam lielāks spēks – mūzikas vai teātra mākslas mūzu kalpiem.

Aktieru komandā Latvijas teātru un neatkarīgo aktieru godu sargās Varis Vētra, Anta Aizupe, Gints Grāvelis, Niklāvs Kurpnieks, Romāns Bargais, Kārlis Arnolds Avots, Kaspars Zvīgulis, Raimonds Celms un Andris Bulis komandas trenera Dzintara Dreiberga vadībā. Savukārt mūziķu saimi pārstāvēs Ints Teterovskis, Jānis Šipkēvics, Ģirts Rozentāls a.k.a Ozols, Juris Jope, Artis Dvarionas, Daumants Kalniņš, Roberts Martinovskis, Oskars Petrauskis un Miķelis Putniņš komandas trenera Gata Jahoviča modrā uzraudzībā.

 

Cīņā ne tikai pret Covid-19: pirmoreiz “Krastu mačā” spēkosies mediķi

Tāpat kā citus gadus, arī šogad turnīrā plecu pie pleca sacentīsies 48 komandas, kuru vidū, kā ierasts, būs gan populāru mūziķu un aktieru, gan politiķu un sportistu apvienības. Toties šī būs pirmā reize, kad turnīra ietvaros laukumā cīkstēsies arī mediķi. Šogad pirmo reizi turnīra vēsturē aci pret aci basketbola laukumā tiksies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD)/RSU un Rīgas 2. slimnīcas basketbolisti.

Kā pierādījis Covid-19 pandēmijas laiks, cīņā pret koronavīrusu visi mediķi ir vienlīdz spēcīgi, pašaizliedzīgi un izveicīgi. Bet kuram labāk veiksies basketbola laukumā? Tas noskaidrosies 16. augustā plkst. 13.00.

 

Debašu vietā – cīņa zem groza: politiķu mačs

Par vienu no sīvākajām un gaidītākajām “Krastu mača” cīņām nu jau tradicionāli ik gadu izvēršas Daugavas labā un kreisā krasta politiķu spēkošanās zem groza. Tas ir turnīra noslēdzošais un izšķirošais mačs, kas šogad norisināsies 16. augustā plkst. 14.00.

Labā krasta politiķu komandā spēlēs Eiropas Parlamenta deputāts Andris Ameriks un bijusī basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota, kuriem pievienosies arī Rīgas domes un Saeimas deputāti, dažādu partiju pārstāvji – Kārlis Strēlis, Juris Radzevičs, Olafs Pulks, Vilnis Ķirsis, Andris Bērziņš, Andris Bačkurs, Imants Parādnieks.

Savukārt zem kreisā krasta karoga startēs ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, viņa priekšgājējs Ralfs Nemiro, bijušais aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kā arī Sandis Riekstiņš, Reinis Znotiņš, Pēteris Apinis, Aivars Geidāns, Juris Jurašs, Edgars Kucins, Viktors Valainis, Andris Morozovs un Edvards Smiltēns.

 

Tāpat kā pērn, arī šogad par visu “Krastu mača” spēlētāju veselību un drošību rūpēsies AAS “BALTA”, kas, atbalstot aktīvu dzīvesveidu un no sirds mīlot basketbolu, visiem dalībniekiem uz spēles laiku nodrošinās nelaimes gadījumu apdrošināšanu. Apdrošinātāju komanda laukumā dosies 15. augustā plkst. 16.00, lai mērotos spēkiem ar Rīgas brīvostas pārvaldes komandu. Apdrošinātāju vairāku gadu pieredze basketbola laukumā liecina, ka cīņas karstumā no negaidītiem pavērsieniem nav pasargāts neviens, turklāt šogad Covid-19 ēnā veselībai tiek pievērsta pastiprināta uzmanība.

“Basketbols nenoliedzami ir azartiska spēle, un, vairākus gadus pašiem spēlējot “Krastu mačā”, zinām, ka laukumā iet karsti gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Cerēsim uz drošu spēli bez traumām, vienlaikus papildu drošībai arī šogad BALTA parūpēsies par visiem “Krastu mača” dalībniekiem, tos uz spēles laiku nodrošinot ar nelaimes gadījumu apdrošināšanu 7000 eiro vērtībā. Vēlam ikvienam doties laukumā ar pozitīvu cīņas sparu, vienlaikus atceroties, ka veselība tomēr ir pirmajā vietā – tiekamies laukumā!” aicina apdrošināšanas sabiedrības BALTA Atlīdzību direktors un valdes loceklis Ingus Savickis.

 

Ikgadējie basketbola svētki – diennakts basketbola turnīrs – notiks 15. un 16. augustā Rīgas svētku un Ostas 820. gadadienas ietvaros. Simboliski iezīmējot jau vienpadsmito gadu, kad basketbola laukumā spēkiem mērojas Daugavas labā un kreisā krasta komandas, uzvarētāji tiks noskaidroti Daugavas vidū uz AB dambja. Lai pasargātu basketbola mīļotājus no riska inficēties ar koronavīrusu, kas pieaug, apmeklējot publiskus pasākumus, līdzjutēji un sporta entuziasti tiek aicināti spēles vērot un līdzi just nevis klātienē, bet gan TV ekrānos.

 

Šis būs otrais turnīra norises gads, kad tiks vākti līdzekļi bērnu izglītošanai par drošību uz ūdens un tā tuvumā. Katrs punkts, kas tiks gūts 2020. gada “Krastu mača” basketbola spēlēs, tiks pārvērsts 2 eiro un tiks izlietots sabiedrības izglītojošā kampaņā par drošību uz un pie ūdens.

 

Atgādinām, ka “Krastu mačs” ir diennakts basketbola turnīrs, kurā tradicionāli piedalās un savā starpā sacenšas Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāji. Desmit turnīra pastāvēšanas gados kopvērtējuma rezultāts ir neizšķirts – 5:5. Uzvarējusī komanda savā īpašumā uz gadu iegūst ceļojošo kausu, kura autors ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, tēlnieks Aigars Bikše.

 

“Krastu mačs” notiks sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi, kas jau kopš pirmā gada ir šī turnīra patrons, Rīgas domi, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, AAS “BALTA”, basketbola klubu “VEF Rīga”, SIA “Tet”, SIA “Uniso”, vides pakalpojumu uzņēmumu “Clean R”, AS “Aldaris” un “AJ Power Holding”.

Seko mums!