Jaunumi

Zināmi XI “Krastu mačs” dalībnieki. Šogad basketbola laukumā spēkiem mērosies arī mediķi

2020. gada 3. augusts 23:22

Simboliski iezīmējot jau vienpadsmito gadu, kad basketbola laukumā spēkiem mērojas Daugavas labā un kreisā krasta komandas, Daugavas vidū uz AB dambja noskaidroti diennakts basketbola turnīra “Krastu mačs” dalībnieki. Arī šogad turnīrā plecu pie pleca sacentīsies 48 komandas, kuru vidū, kā ierasts, būs gan populāru mūziķu un aktieru, gan politiķu un sportistu apvienības. Tiesa, šī būs pirmā reize, kad turnīra ietvaros laukumā cīkstēsies arī mediķi.

Lasīt tālāk

“Krastu mačs” notiks arī šogad

2020. gada 15. jūlijs 17:44

Lai arī Covid-19 pandēmijas dēļ visā pasaulē tikuši atcelti vai pārcelti daudzi sporta pasākumi, diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs” norisināsies arī šogad. Kā ierasts, ikgadējie basketbola svētki notiks 15. un 16. augustā, Rīgas svētku ietvaros un atzīmējot Ostas 820. gadadienu, tiesa, šogad nedaudz citādā veidolā, aicinot līdzjutējus un sporta entuziastus spēles vērot un līdzi just nevis klātienē, bet gan TV ekrānos – tiešraidēs LTV7 un portālā Lsm.lv.

Diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs” šogad aizvadīs jau 11. sezonu, un pirmie soļi divdesmitgades virzienā būs citādi, nekā ierasts līdz šim. “Nav noslēpums, ka Covid-19 pandēmija ir ieviesusi pamatīgas korekcijas ikvienā dzīves jomā, tostarp sportā, kura neatņemama sastāvdaļa ir pasākumi ar līdzjutēju un fanu dalību. Šībrīža realitāte mums liek piemēroties jaunajiem apstākļiem. Apzinoties, cik gaidīts un basketbola cienītāju iemīļots ir diennakts turnīrs “Krastu mačs”, un vienlaikus arī to, ka sabiedrības veselība un drošība ir pirmajā vietā, mēs kā organizatori pieņēmām lēmumu, ka basketbola svētki šogad notiks, bet bez līdzjutēju klātbūtnes,” norāda “Krastu mača” idejas autors un basketbola kluba “VEF Rīga” valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups.

“Krastu mačs” šogad vistiešākajā nozīmē norisināsies starp Daugavas abiem krastiem – uz AB dambja – 15. un 16. augustā. Spēles tiks aizvadītas bez skatītājiem klātienē, bet to tiešraides būs skatāmas LTV7 un portālā Lsm.lv. Savukārt turnīra spēles un citas aktivitātes papildinās LTV7 raidījums “Sporta studija”, ko vadīs žurnālists Reinis Ošenieks, uz studiju aicinot arī viesus. Klātienē turnīra dalībniekus, kā ierasts, uzmundrinās un iedrošinās jau līdz šim zināmie “Krastu mača” vadītāji – Renārs Zeltiņš, Raimonds Zeps, Andris Bulis un Sandis Miltovičs.

““Krastu mačs” nav tikai basketbola turnīrs. Līdzās spraigajiem sporta notikumiem turnīrs vienmēr ir arī svētki divu dienu garumā. Neskatoties uz to, ka šogad “Krastu mača” spēles nevarēs vērot klātienē, arī šogad esam parūpējušies par bagātīgu izklaides programmu, un skatītājus priecēs gan konkursi un dažādi pārsteigumi, gan muzikāli priekšnesumiem, lai emocionāli uzlādētu skatītājus pie TV ekrāniem,” stāsta “Krastu mača” radošās komandas dalībnieks, viens no pasākuma vadītājiem Renārs Zeltiņš.

Pieteikšanās diennakts basketbola turnīram notiks no 27. līdz 30.jūlijam un ilgs 72 stundas. Komandas, kuras piedalīsies turnīrā, tiks noteiktas ar izlozes palīdzību klātienes pasākumā, kurā klātesošajiem tiks atklāts arī tas, kā izskatīsies XI Krastu mača oficiālais krekls. Jau vairākus gadus pēc kārtas tā dizaina autors ir mākslinieks Kristians Brekte.

“Krastu mačs” ir diennakts basketbola turnīrs, kurā tradicionāli piedalās un savā starpā sacenšas Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāji. Desmit turnīra pastāvēšanas gados kopvērtējumā rezultāts kļuvis neizšķirts – 5:5. Uzvarējusī komanda savā īpašumā uz gadu iegūst ceļojošo kausu, kura autors ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, tēlnieks Aigars Bikše. “Krastu mačs” 2020 notiks sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi, kas jau kopš pirmā gada ir šī turnīra patrons, Rīgas domi, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, AAS “BALTA”, basketbola klubu “VEF Rīga”, SIA “Tet”, SIA “Uniso”.

Lasīt tālāk

Izsludināta pieteikšanās teorētiskajām un praktiskajām nodarbībām par drošību ūdenī un pie tā.

2019. gada 1. oktobris 18:15

Noslīkšana kā nāves cēlonis Latvijā tiek konstatēts piecreiz biežāk nekā citās Eiropas Savienības valstīs. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību un aktualizētu nepieciešamību bērniem nodrošināt praktiskās un teorētiskās zināšanas par drošu atpūtu uz ūdens un tā tuvumā, basketbola kluba “VEF Rīga” basketbolisti šodien demonstrēja savas peldētprasmes peldbaseinā. Sportisti izpildīja dažādus uzdevumus, kas saistīti ar izdzīvošanai nepieciešamo peldētprasmju pārbaudi un apguvi.

Lasīt tālāk

“Krastu mača” dalībnieki nodrošinājuši 4602 eiro lielu ziedojumu iniciatīvai “Spēlē. Dzīvo. Droši”

2019. gada 20. augusts 11:10

Desmitā diennakts basketbola turnīra “Krastu mačs” dalībnieki spēles laukumā kopā
guvuši 2301 punktu, nodrošinot 4602 eiro lielu ziedojumu labdarības iniciatīvai “Spēlē.
Dzīvo. Droši”. Tas ļaus īstenot teorētiskās un praktiskās nodarbības par drošu atpūtu pie
ūdens Rīgas skolu un sporta skolu audzēkņiem.

Lasīt tālāk

"Krastu mača" laikā BALTA apdrošinās katru spēlētāju par 7000 eiro

2019. gada 15. augusts 12:09

Atbalstot aktīvu dzīvesveidu un mudinot turnīra dalībniekus domāt ne tikai par sportiskiem sasniegumiem, bet arī par veselību un drošību, apdrošināšanas sabiedrība BALTA visiem “Krastu mača” dalībniekiem uz spēles laiku nodrošinās nelaimes gadījumu apdrošināšanu 7000 eiro vērtībā.

Lasīt tālāk

Seko mums!