Par krastu maču

Basketbola kluba "VEF Rīga" rīkots diennakts turnīrs, Rīgas brīvostas jubilejas pasākums

pašā Rīgas centrā, laukumā pie Kongresu nama

dalībnieki ir divas komandas - Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāji

pēc 2018. gada turnīra rezultāts kopvērtājumā ir 5:4 par labu Daugavas kreisajam krastam

Prasmju konkursi

Slam dunk konkurss

Pirms basketbola maratona no plkst.13 notiek bumbas triekšanas grozā no augšas konkurs ar Latvijas un ārvalstu labāko dankeru līdzdalību. Iepriekšējos gadus te viesojušies arī NBA spēlētāji Šenons Brauns un Džeremijs Evanss, taču nepārspēts divas reizes pēc kārtas ir Kristaps Dārgais.

Trīs punku metienu konkurss

Uzreiz pēc bumbas triekšanas grozā no augšas sacensībām notiek trīspunktu metienu konkurss ar Latvijas labāko snaiperu līdzdalību. Divkārtēji čempioni - Sandis Valters un Edgars Indāns

Iepriekšējo gadu atskats

Krastu mačs 2015

Sestais “Krastu mačs” noslēdzās ar Daugavas labā krasta uzvaru un rezultātu 1155-1048. Līdz ar to sērijā panākts izlīdzinājums 3:3.

Būvkompānijas LEC slam dunk konkursā uzvaru izcīnīja Kanādas pārstāvis Džastins Dārlingtons, saņemot 1400 eiro balvu. AAS BALTA 3pt metienu konkursā, finālā sacenšoties ar Kristapu Valteru, par vienu punktu pārāks bija Edgars Indāns, kurš arī saņēma balvu – 1400 eiro.

Turnīra apmeklētājus izklaidēja Lindas Leen un Quest Pistols Show koncerti, kas notika uz BALTA mūzikas skatuves, kur visu diennakti uzstājās arī tādi Latvijā populāri dīdžeji kā dj Monsta, dj Rudd, dj Aspirīns u.c., kā arī viesi no Lielbritānijas - dj A.Skillz un dj Krafty Kats.

"Krastu mačā" tika svinēta arī izcilās gleznotājas Džemmas Skulmes 90.dzimšanas diena un par godu māksliniecei turnīra dalībnieku kreklu dizainā bija izmantots viņas gleznas fragments.

Saistītās galerijas

Saistītie video

Krastu mačs 2014

Spraigā cīņā ar Daugavas kreisā krasta uzvaru un rezultātu 960:958 noslēdzās 2014.gada "Krastu mačs". Līdz ar to pēc pieciem aizvadītiem pasākumiem Pārdaugavas iedzīvotāji izvirzījās vadībā ar 3:2.

Šis "Krastu mačs" bija īpašs ar to, ka pasākuma plānus būtiski ietekmēja laikapstākļi. Ik pa laikam "Krastu mača" laikā lija lietus, kas bija par iemeslu "Skonto Būve" slam dunk konkursa atcelšanai. Savukārt "PZU" trīspunktu metienu konkursā otro gadu pēc kārtas triumfēja Sandis Valters.

Saistītās galerijas

Saistītie video

Krastu mačs 2013

Ar rezultātu 1142:1131 uzvaru 2013.gada Krastu mačā guva Pārdaugava jeb kreisais krasts, tādējādi izlīdzinot abu krastu savstarpējo rezultātu (2:2).

"Skonto Būve" bumbas triekšanas grozā no augšas konkursā uzvaru otro reizi pēc kārtas izcīnīja Kristaps Dārgais, uzveicot divkārtējo NBA čempionu Šenonu Braunu. Savukārt "Latvijas Dzelzceļš" spēka trīspunktu metienu konkursā labākais bija Sandis Valters. Abu konkursu uzvarētāji balvā saņēma 3000 eiro.

"Krastu mačs" arī 2013 gadā bija starp apmeklētākajiem Rīgas svētku pasākumiem, pulcējot vairāk nekā 100 000 rīdzinieku un pilsētas viesu.

Saistītās galerijas

Saistītie video

Krastu mačs 2012

2012.gada "Krastu mačs" sākās ar jauninājumiem - "Slam Dunk" un trīspunktu metienu konkursiem. "Slam Dunk" jeb bumbas triekšanā grozā no augšas labākais bija pašmāju dankeris Kristaps Dārgais, kurš pārspēja Džeremiju Evansu - 2012.gada NBA "Slam Dunk" konkursa uzvarētāju. Savukārt trīspunktu metienos uzvaru izcīnīja Edgars Indāns. Abi konkursu uzvarētāji nopelnīja saņēma 3000 eiro katrs.

Pēc konkursiem sekojošajā 24 stundu basketbola spēlē uzvaru svinēja Daugavas labais krasts, kas pārspēja kreiso krastu ar rezultātu 1147:1094. Kā ierasts, pasākumā piedalījās arī "VEF Rīga" meistarkomanda, kas uzveica bijušos Latvijas valstsvienības spēlētājus ar rezultātu 94:74.

Saistītās galerijas

Saistītie video

Krastu mačs 2011

Rīgas svētku 810 gadu un Rīgas Brīvostas jubilejas svinībās Daugavas labais krasts pārspēja kreiso krastu ar 1311:1155. Pirmo reizi "Krastu mačs" notika pie Latvijas Nacionālās operas ēkas. Vefieši 2011.gada mačā sacentās ar tolaik vēl topošās filmas "Sapņu komanda 1935" aktieriem.

Saistītās galerijas

Saistītie video

Krastu mačs 2010

2010.gadā notika pirmais Krastu mačs. Pie Rīgas Kongresu nama notikušajā diennakts spēlē Daugavas kreisais krasts uzvarēja labo krastu ar 1417:1326. Galveno balvu – Rīgas ostas ceļojošo kausu – uzvarētāju komanda līdz nākamajam mačam nodeva glabāšanai Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam.

Pirmajā Krastu mačā piedalījās LR Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, leģendārais lietuviešu basketbolists un toreizējais "VEF Rīga" galvenais treneris Rims Kurtinaitis, LU rektors Mārcis Auziņš, kā arī citas slavenības.

Saistītie video

Seko mums!