Par krastu maču

Basketbola kluba "VEF Rīga" rīkots diennakts turnīrs, Rīgas brīvostas jubilejas pasākums

Divpadsmit sezonu laikā mačs ir noritējis laukumā pie Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkas, laukumā pie Kongresu nama un uz AB dambja

dalībnieki ir divas komandas - Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāji

Pēc aizvadītām divpadsmit sezonām ar 7:5 vadībā izvirzījies Daugavas labais krasts

Prasmju konkursi

AJ Power Slam Dunk konkurss

Pirms basketbola maratona no plkst.13 notiek bumbas triekšanas grozā no augšas konkurs ar Latvijas un ārvalstu labāko dankeru līdzdalību. Iepriekšējos gadus te viesojušies arī NBA spēlētāji Šenons Brauns un Džeremijs Evanss, taču pēdējā aizvadītajā turnīrā uzvaru guva latvietis Kristaps Dārgais.

Clean R trīs punku metienu konkurss

Uzreiz pēc bumbas triekšanas grozā no augšas sacensībām notiek trīspunktu metienu konkurss ar Latvijas labāko snaiperu līdzdalību. Divkārtēji čempioni - Sandis Valters un Edgars Indāns

Iepriekšējo gadu atskats

Kratsu mačs 2021

 

XII “Krastu mačs”noslēdzās ar rezultātu 1018 pret 913, kur uzvaru izcīnīja Daugavas Labais krasts.

Summējot abu krast iemestos puntus un pārvēršot to katru divos euro, biedrībai "Peldēt droši" kopā esam sarūpējuši 3862 EUR ziedojumu. Pēc 12 gadiem rezultāts kļuvis 7 pret 5, Labajam krastam notiprinoties vadībā.

“Krastu mačs” šogad notika “Rīgas vasara 2021” ietvaros un atzīmējot Rīgas ostas 821. gadadienu. Spēle tika atklāta ar dramatisku VEF Rīga uzvaru pār Ghetto Family, kas ievadīja Labā krasta uzvaru gājienu arī turpmākajām stundām. Vakara gaidītākajā duelī starp aktieriem un mūziķiem pirmo reizi vēsturē tika fiksēts neizšķirts, bet dienas noslēdzošajā politiķu cīņā Labā krasta pārsvars tika vēl vairāk nostiprināts, pēdējai spēlei noslēdzoties ar rezultātu 41 pret 17. 

Pirms atklāšanas spēles tradicionāli tika aizvadīti AJ Power Dunk Contest un Clean R 3 punktu metienu konkurss. Lai arī lietus iztraucēja bumbas triecienu finālu, žūrija un finālisti Kristaps Dārgais, Rafals Lipinski (Polija) un Vadims Podubčenko (Ukraina) vienojās brālīgi sadalīt pirmo vietu. Savukārt par precīzāko snaiperi šogad tika kronēts BK “VEF Rīga” spēlētājs Kristers Zoriks, kurš guva 17 punktus, apsteidzot pagājušā gada uzvarētāju un komandas biedru Arti Ati, kuram izdevās tikt pie 14 punktiem.

 

Saistītās galerijas

Krastu mačs 2020

Pēc aizvadītām vienpadsmit sezonām ar 6:5 vadībā izvirzījies Daugavas labais krasts. Līdz ar Covid-19 ieviestajām izmaiņām pasākumu norisē turnīrs šogad pirmo reizi vēsturē norisinājās uz AB dambja un bez skatītājiem klātienē, tomēr pārsteigumi, rezultatīvas spēles un līdzjutēju mīlestība pie televizoru ekrāniem neizpalika, ļaujot turnīram piedzīvot vēl nebijušu popularitāti.

 

Pēc sīvas mērošanās spēkiem XI diennakts basketbola turnīra “Krastu mačs” “Clean R” trīs punktu metienu konkursā šogad triumfēja BK “VEF Rīga” spēlētājs Artis Ate.

 

Saistītie video

Krastu mačs 2019

Desmitajā diennakts basketbola turnīrā “Krastu mačs” ar rezultātu 1158 pret 1144 triumfē Daugavas labais krasts. Turnīra pastāvēšanas gados kopvērtējumā rezultāts kļuvis neizšķirts – 5:5.

Tāpat turnīra gaitā noskaidrojušies individuālo konkursu uzvarētāji. Sportland Slam Dunk jeb konkursā bumbas triekšanā grozā no augšas labākais izrādījās Kristaps Dārgais. Savukārt Pata Timber trīs punktu metienu konkursā uzvaras laurus plūca basketbola kluba “Ogre” aizsargs Edgars Lasenbergs, AJ Power Metienu konkursā uzvarēja komanda, kuras sastāvā bija Kārlis Rībens, Liene Jansone un Kristaps Janičenoks, bet par Uniso Usma Skill Challenge, jeb prasmju izaicinājuma, konkursa uzvarētāju kļuva Edgars Vanags. 

Šogad pirmo reizi “Krastu mača” ietvaros tika vākti līdzekļi teorētiskām un praktiskām nodarbībām par drošu atpūtu pie ūdens Rīgas skolu un sporta skolu audzēkņiem. Katrs punkts, kas tika gūts 2019. gada “Krastu mača” basketbola spēlēs, pārvērtās 2 eiro ziedojumā un tika novirzīts bērnu un jauniešu izglītošanai par drošību ūdenī un pie tā. Turnīrā kopā gūti 2301 punkti, tātad šim mērķim biedrībai "Peldēt droši" tika ziedoti 4602 eiro.

 

Saistītās galerijas

Saistītie video

Krastu mačs 2018


IX "Krastu mačs" noslēdzās ar rezultātu 1243:1145 par labu Daugavas kreisajam krastam jeb Pārdaugavai. Laukumā pie Rīgas Kongresu nama kopvērtējumā ar rezultātu 5:4 vadībā izvirzījās Daugavas kreisā krasta basketbolisti

Basketbola kluba "VEF Rīga" slam dunk konkursā otro gadu pēc kārtas par konkursa uzvarētāju kļuva lietuvietis Gediminas Žitlinskas, kurš saņēma balvu 1400 eiro. "Vitol Baltics" 3pt metienu konkursā uzvarēja "VEF Rīga" spēlētājs Andris Misters, kurš arī saņēma balvu – 1400 eiro. Par "Pata" prasmju konkursa uzvarētāju kļuva Artis Ate balvā saņemot 500 eiro.

Uz "Balta" skatuves turnīra apmeklētājus ar koncertu izklaidēja Ralfs Eilands un visu diennakti uzstājās arī Latvijā populāri dīdžeji.Spēles puslaika pārtraukumā ar muzikālu priekšnesumu uzstājās Vefiņa himnas “Mūsus soļi” autors Arstarulsmirus un Mārcis Auziņš, bet slam dunk konkura apmekētājus ar priekšnesumu iepriecināja Ozols.

 

Saistītās galerijas

Krastu mačs 2017

Labā krasta komanda ar 1024:992 uzvarēja kreiso krastu. Līdz ar to pēc kopumā astoņiem aizvadītiem dueļiem rezultāts tagad ir neizšķirts 4-4.

Zīmīgi, ka labais krasts uzvaru nodrošināja vien pēdējā mačā, kad šī Daugavas krasta politiķu komanda ar 40:8 sagrāva kreiso krastu.

"Krastu mača" rezultātā tika skaitīts arī Latvijas un Lietuvas valstsvienību pārbaudes duelis. Tajā sestdien "Arēnā Rīga" ar 87:77 uzvarēja mājinieki.

"Vitol" tālmetienu konkursā uzvarēja kādreizējais Latvijas basketbola izlases saspēles vadītājs Kristaps Valters, kurš šogad lika punktu savai karjerai un kļuva par "Valmiera"/ORDO galveno treneri.

Tikmēr VEF "slam-dunk" konkursā triumfēja lietuvietis Gedimins Žitlinsks.

“Krastu mača” atklāšanā uzstājās grupa “Triānas Parks” un basketbola akrobātikas triku meistari “Lords of Gravity” (Ungārija). Visu diennakti uz apdrošināšanas sabiedrības BALTA mūzikas skatuves uzstājās Latvijas labākajie dīdžeji bet plkst.22 kā īpašais viesis - mūziķis Intars Busulis ar grupu “Abonemeneta orķestris”.

Saistītās galerijas

Krastu mačs 2016

14.augustā, plskt.15 pie Latvijas Nacionālās operas ar Daugavas kreisā krasta uzvaru un rezultātu 1096:983 noslēdzās septītais diennakts basketbola turnīrs "Krastu mačs". Rezultāts kopvērtējumā nu ir 4:3 par labu Pārdaugavai.

 "Vitol" trīspunktu metienu konkurusā par galveno balvu EUR 1400 sacentās Jānis Blūms, Kaspars Vecvagars, Ojārs Siliņš, Māris Gulbis, Edgars Indāns un Edijs Kaņepājs. Finālā iekļuva Jāni Blūms un Māris Gulbis, kurš arī izcīnīja uzvaru šā gada konkursā.

LEC slam dunk konkurss lietus dēļ šogad notika svētdien. Tajā piedalījās Kristaps Dārgais, Jordan Southerland (ASV) un Vadym Piddubchenko un Dmitry Krivenko (abi no Ukrainas). Uzvanu un EUR 1400 balvu izcīnīja amerikānis Jordan Southerland, kuram šī bija pirmā viesošanās Latvijā.

Visu diennakti ik stundu skatītāji sacentās "Latvijas Kuģniecības" tālmetienu konkursā no laukuma centra, tomēr šī sacensība noslēdzās bez trāpījuma grozā un uzvarētāja.

Uz BALTA's mūzikas skatuves visu pasākuma laiku uzstājās 11 labākie Latvijas dīdžeji, bet īpašus koncertus sniedza Makus Riva un Ralfs Eilands, piedaloties "Very Cool People".

 

Saistītās galerijas

Krastu mačs 2015

Sestais “Krastu mačs” noslēdzās ar Daugavas labā krasta uzvaru un rezultātu 1155-1048. Līdz ar to sērijā panākts izlīdzinājums 3:3.

Būvkompānijas LEC slam dunk konkursā uzvaru izcīnīja Kanādas pārstāvis Džastins Dārlingtons, saņemot 1400 eiro balvu. AAS BALTA 3pt metienu konkursā, finālā sacenšoties ar Kristapu Valteru, par vienu punktu pārāks bija Edgars Indāns, kurš arī saņēma balvu – 1400 eiro.

Turnīra apmeklētājus izklaidēja Lindas Leen un Quest Pistols Show koncerti, kas notika uz BALTA mūzikas skatuves, kur visu diennakti uzstājās arī tādi Latvijā populāri dīdžeji kā dj Monsta, dj Rudd, dj Aspirīns u.c., kā arī viesi no Lielbritānijas - dj A.Skillz un dj Krafty Kats.

"Krastu mačā" tika svinēta arī izcilās gleznotājas Džemmas Skulmes 90.dzimšanas diena un par godu māksliniecei turnīra dalībnieku kreklu dizainā bija izmantots viņas gleznas fragments.

Saistītās galerijas

Saistītie video

Krastu mačs 2014

Spraigā cīņā ar Daugavas kreisā krasta uzvaru un rezultātu 960:958 noslēdzās 2014.gada "Krastu mačs". Līdz ar to pēc pieciem aizvadītiem pasākumiem Pārdaugavas iedzīvotāji izvirzījās vadībā ar 3:2.

Šis "Krastu mačs" bija īpašs ar to, ka pasākuma plānus būtiski ietekmēja laikapstākļi. Ik pa laikam "Krastu mača" laikā lija lietus, kas bija par iemeslu "Skonto Būve" slam dunk konkursa atcelšanai. Savukārt "PZU" trīspunktu metienu konkursā otro gadu pēc kārtas triumfēja Sandis Valters.

Saistītās galerijas

Saistītie video

Krastu mačs 2013

Ar rezultātu 1142:1131 uzvaru 2013.gada Krastu mačā guva Pārdaugava jeb kreisais krasts, tādējādi izlīdzinot abu krastu savstarpējo rezultātu (2:2).

"Skonto Būve" bumbas triekšanas grozā no augšas konkursā uzvaru otro reizi pēc kārtas izcīnīja Kristaps Dārgais, uzveicot divkārtējo NBA čempionu Šenonu Braunu. Savukārt "Latvijas Dzelzceļš" spēka trīspunktu metienu konkursā labākais bija Sandis Valters. Abu konkursu uzvarētāji balvā saņēma 3000 eiro.

"Krastu mačs" arī 2013 gadā bija starp apmeklētākajiem Rīgas svētku pasākumiem, pulcējot vairāk nekā 100 000 rīdzinieku un pilsētas viesu.

Saistītās galerijas

Saistītie video

Krastu mačs 2012

2012.gada "Krastu mačs" sākās ar jauninājumiem - "Slam Dunk" un trīspunktu metienu konkursiem. "Slam Dunk" jeb bumbas triekšanā grozā no augšas labākais bija pašmāju dankeris Kristaps Dārgais, kurš pārspēja Džeremiju Evansu - 2012.gada NBA "Slam Dunk" konkursa uzvarētāju. Savukārt trīspunktu metienos uzvaru izcīnīja Edgars Indāns. Abi konkursu uzvarētāji nopelnīja saņēma 3000 eiro katrs.

Pēc konkursiem sekojošajā 24 stundu basketbola spēlē uzvaru svinēja Daugavas labais krasts, kas pārspēja kreiso krastu ar rezultātu 1147:1094. Kā ierasts, pasākumā piedalījās arī "VEF Rīga" meistarkomanda, kas uzveica bijušos Latvijas valstsvienības spēlētājus ar rezultātu 94:74.

Saistītās galerijas

Saistītie video

Krastu mačs 2011

Rīgas svētku 810 gadu un Rīgas Brīvostas jubilejas svinībās Daugavas labais krasts pārspēja kreiso krastu ar 1311:1155. Pirmo reizi "Krastu mačs" notika pie Latvijas Nacionālās operas ēkas. Vefieši 2011.gada mačā sacentās ar tolaik vēl topošās filmas "Sapņu komanda 1935" aktieriem.

Saistītās galerijas

Saistītie video

Krastu mačs 2010

2010.gadā notika pirmais Krastu mačs. Pie Rīgas Kongresu nama notikušajā diennakts spēlē Daugavas kreisais krasts uzvarēja labo krastu ar 1417:1326. Galveno balvu – Rīgas ostas ceļojošo kausu – uzvarētāju komanda līdz nākamajam mačam nodeva glabāšanai Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam.

Pirmajā Krastu mačā piedalījās LR Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, leģendārais lietuviešu basketbolists un toreizējais "VEF Rīga" galvenais treneris Rims Kurtinaitis, LU rektors Mārcis Auziņš, kā arī citas slavenības.

Saistītie video

Seko mums!