Aizvadīts vēsturisks XIII Krastu mačs

2022. gada 21. augusts 20:37

Pie Kongresu nama šodien noslēdzās vēsturisks XIII Krastu mačs, kur 24 stundu basketbola spēlē tika vākti līdzekļi Ukrainas tautas atbalstam. Spēles galarezultāts 1201 pret 1030, uzvaru izcīnot Labajam krastam. Abu komandu gūtie punkti tiks saskaitīti kopā, reizināti ar divi un pārvērsti eiro ziedoti Ukrainas tautai.

Foto atskats pieejams: https://www.flickr.com/photos/189763900@N03/albums

Krastu mača izskaņā skatītājus uzrunāja Ukrainas slavenākās grupas Okean Elzy solists Svitoslavs Vakarčuks, kuram vakarā būs koncerts Arēnā Rīga: “Man ir gods atrasties šeit, jo Latvija ir mūsu draugs un pirmā sāka palīdzēt Ukrainai, bet īpaši tas ir arī tāpēc, ka man pašam patīk basketbols un, ja es nebūtu dziedātājs, es būtu basketbolists. Paldies, jums par to, ko darāt, no manis un visas Ukrainas. Redzot tik daudz Ukrainas krāsas Rīgā, šodien speciāli saģērbos Latvijas karoga krāsās.”

 

Latvijas atbalsta nozīmi uzsvēra arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko:

“Latvijas draugi, paldies jums par atbalstu, ko sniedzat 6 mēnešus. Visas pasaules saliedētība pārsteidza Krieviju. Latvija un Baltijas valstis ir šīs pretošanās galvenais dzinējs. Slava Ukrainai, slava Latvijai!

 

Īpaša spēle tika aizvadīta svētdienas pēcpusdienā, kur par godu leģendārajam trenerim Armandam Krauliņam savā starpā tikās viņa audzēkņi, kurus viņš trenējis dažādos karjeras posmos - Anete Jēkabsone-Žogota, Kārlis Strēlis, Gunta Baško, Kārlis Muižnieks, Ieva Kubliņa, Sandis Buškevics un citi. 

 

“Domāju, ka šis ir skaistākais veids, kā godināt tik varenu treneri, kāds bija Armands Krauliņš. Vienā spēlē laukumā un skatītāju rindās bija tik daudz dažādu čempionu, ka mūsu treneris var lepoties ar paveikto,” Anete Jēkabsone-Žogota, kādreizējā Latvijas izlases līdere. 

 

 Pirmajā Krastu mača cīņā sestdien VEF Rīga sezonas pirmajā spēlē ar 83 pret 52 uzvarēja Ghetto Family, bet “Clean R” trīspunktu metienu konkursā otro gadu pēc kārtas triumfēja VEF Rīgā snaiperis Kristers Zoriks. Dienu vēlāk Uniso/wabase metienu konkursā labākie bija Anrijs Miška, Zane Voļska un Edvards Egle. 

 

Divās dienās uz “Balta” skatuves Krastu mačā kāpa Gustavo, Sigma, Grēta Grantiņa, Fiņķis un PRAGA II, kā arī Popkorna lietus, bet vakara galvenajā koncertā vairākus tūkstošus cilvēku pulcēja rolands če, xantivariāts, Stepa un PRUSAX jeb apvienība Banda Banda.   

 

Sestdienas vakarā lielākās intrigas bija aktrišu spēlē un mūziķu duelī ar aktieriem, savukārt XIII Krastu mačs noslēdzās ar politiķu sacensību.   

 

Visas 24 stundas par muzikālo pavadījumu rūpējās labākie Latvijas DJ. Papildus skaistiem mirkļiem basketbola laukumā un akordiem, kas skanēja no “Balta” skatuves, darbojās Mežpils alus garšu tirgus, kurā varēja nobaudīt dažādu pasaules virtuvju street food. 

 

Krastu mačs notika sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi, kas jau kopš pirmā gada ir šī turnīra patrons, Rīgas domi, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, basketbola klubu "VEF Rīga", SIA "Uniso", enerģētikas uzņēmumu grupu “AJ Power”, SIA "Clean R", AS "Aldaris", "Realto" nekustamie īpašumi, SIA "Tet", konditoreju "Sala" un “Sportland”.

 

Pēc 13 Krastu mačiem jeb vairāk kā 300 stundām basketbola, kopvērtējuma rezultāts ir 8 pret 5 par labu Daugavas labajam krastam.

 

Tiekamies XIV Krastu mačā 2023 gadā.

 

Seko mums!