Influenceri, politiķi, aktieri, mūziķi, profesionāļi un amatieri “Krastu mačā” vāks līdzekļus Ukrainas atbalstam

2023. gada 1. augusts 17:00

Šodien, 1.augustā, Esplanādē pie Raiņa pieminekļa notikušajā komandu izlozē noskaidrotas tās Daugavas labā un kreisā krasta vienības, kas 19.-20.augustā dosies laukumā XIV diennakts basketbola turnīrā “Krastu mačs”. Tāpat kā pērn arī šogad pasākumā ar devīzi “Par gaismas uzvaru!” tiks vākti līdzekļi Ukrainas tautas atbalstam. Savukārt dalībnieku pulkam līdz ar labākajām amatieru komandām šogad pievienosies arī Latvijas ietekmīgākās sociālo tīklu TikTok un Instagaram personības jeb influenceri.

Rīgas brīvostas pārvaldnieka vietnieks Mārtiņš Ziemanis: “Rīgas brīvosta ir ilggadējs “Krastu mača” partneris. Nākamgad būs jau 15 gadi - stikla kāzas. Var arī teikt, ka Brīvosta ir objektīvākais “Krastu mača” partneris, jo tāpat kā “Krastu mačs” arī osta ir izvietota abos Daugavas krastos. Arī šogad turnīrs ir veltīts Ukrainas tautas atbalstam. Jācer, ka nākamgad karš beidzot būs beidzies un visi varēsim dzīvot mierā. Taču, kamēr tas nav noticis, turpinām atbalstīt. Sports vieno un vienotība šobrīd ir ļoti visiem vajadzīga”.

AAS BALTA apdrošināšanas atlīdzību direktors Ingus Savickis: “Prieks būt ilggadējiem “Krastu mača” atbalstītājiem, tādējādi veicinot veselīgu dzīvesveidu un sporta aktivitātes. Tāpat prieks, ka ne tikai nākam kopā, priecājamies un sportojam, bet arī dodam savu ieguldījumu atbalstā Ukrainai. Karš joprojām turpinās. Tāpēc arī šogad katrs “Krastu mačā” iemestais punkts būs EUR 2 vērts un tiks ziedots Ukrainas tautai. Tiekamies!”

Dailes teātra aktieris Kārlis Arnolds Avots: “Var teikt, ka Rainis, basketbols un “Krastu mačs” ir trīs manas mīļākās lietas. Turklāt šogad Dailes teātra repertuārā arī būs Rainis, un “Krastu mačā” spēlēsim pie Raiņa. Kad nebiju vēl tik atpazīstams, pats piezvanīju un pieteicos spēlēt “Krastu mača” aktieru komandas sastāvā, tagad man tas vairs nav jādara – Renārs Zeltiņš mani ir aicinājis šogad pat būt par vienu no turnīra vadītājiem. Līdz ar to tiekamies pusnaktī aktieru spēlē pret mūziķiem un sestdien, kad būšu turnīra komentētāja lomā!”.

Viens no “Krastu mača” rīkotājiem un vadītājiem Renārs Zeltiņš: “Pastāvēs, kas pārvērtīsies!” – tas tikpat labi varētu būt teikts par ”Krastu maču”. Tas pastāv jau 14 gadus un pārvēršas katru gadu – gan saturiski, gan lokācijas ziņā. Pirmo reizi tas notiks Esplanādē pie Raiņa pieminekļa. Pasākuma programma ir plaša – atklāsim sestdien, 19.augustā, ar LTV Sporta studiju un trīs punktu metienu konkursu. Laukumā tradicionāli kā pirmie dosies “VEF Rīga” un “Ghetto Games”. Otrā spēle būs šā gada jauninājums - influenceru mačs. Vakarā, kā ierasts, aktrišu spēle, bet pusnaktī spēkosies aktieri pret mūziķiem. Sestdienas vakara lielā koncerta galvenais mākslinieks ar īpašu programmu būs rolands če. Svētdien pasākumu noslēgs politiķu spēle, uzstāsies Lapsene x Ozols un “Sudden Lights”. Vairākas spēles būs skatāmas LTV un portālā lsm.lv. Informācija par visiem turnīra māksliniekiem un dīdžejiem būs pieejama turnīra mājaslapā. Tiekamies!”

Bijušais Latvijas basketbola valstsvienības kapteinis, tagad “VEF Rīga” padomes priekšsēdētājs Jānis Blūms: “Viens no VEF mērķiem līdz ar augstiem profesionāliem sasniegumiem ir popularizēt basketbolu, tādējādi veicinot arī tautas sporta attīstību. “Krastu mačs” ir lieliska iespēja visiem piedalīties. Protams, jābūt veiksmīgam izlozē, bet tomēr. Šis pasākums vienmēr faktiski atklāj jauno basketbola sezonu – tā ir lieliska iespēja - sākt ar “Krastu maču”, tad sekot izlasei Pasaules kausa spēlēs un pēc tam turpināt ar VEF 65.sezonu. Novēlu visiem bez traumām un ar labām emocijām aizvadīt šo turnīru un lai vēl daudzi šim seko”.

Līdz ar basketbola klubu “VEF Rīga”, “Ghetto Games”, aktieriem, mūziķiem, politiķiem, influenceriem, labākajām amatieru komandām laukumā dosies arī šodien izlozētās vienības - Labais krasts: BK “Banāni”, “Bamšļi”, “Sporta Grams”, “tet”, “RNP”, “Flamingo”, “Hepsor”, BK “Tuvie Austrumi”, “Dārzciema dīls”. Kreisais krasts – “50/50”, “Golfa dūži”, BK “Iemetiens”, “Misa”, “Komforts team”, “TM”, BK “Ods”, “Valkas gatera 5.brigāde”, “Centrālāzija”. Pilns Daugavas labā un kreisā krasta komandu sastāvs un spēļu laiki būs pieejami oficiālajā turnīra mājaslapā www.krastspretkrastu.lv.  

Arī šogad “Krastu mača” vizuālās identitātes autors ir mākslinieks Kristians Brekte.  

Pēc trīspadsmit sezonām rezultāts ir 8-5 par labu Daugavas labajam krastam.

“Krastu mačs” notiek sadarbībā ar desmitkārtējo Latvijas čempionvienību “VEF Rīga” un Rīgas brīvostas pārvaldi, atbalsta Rīgas dome.

Seko mums!